Hebrew

דרבוב

ניווט באתר [דלג]באלוהים אנחנו מחלידים : היופי של עיצוב לא אינטליגנטי


באלוהים אנחנו מחלידים: היופי של עיצוב לא אינטליגנטי

מתאים לחברות: פרקטל דינמי

ד"ר רוברט מלמד, דוקטורט  drbobmelamede@me.com 

נערך על ידי ד"ר מתיו הוג, דוקטורט.

קרן דמעות פיניקס, דנבר CO, ארה"ב; מעבדות CannaHealth, קולורדו ספרינגס CO; הזדמנות שנייה, אקוודור; CannaSapiens, בלגרד סרביה; אשכול קנאביס נוסטיק, קינגסטון ג'מייקה

תקציר: מה אם התפיסה הסטנדרטית המבוססת על מוטציה אקראית על התפתחות המינים והסרטן אינה שלמה, ובמקום להיות מסגרת כוללת, היא מפספסת תמונה גדולה בהרבה, כלומר הטבע הטבעי היצירתי. מה אם מציאות הבריאה המתמשכת (GOD, General Open-System Dynamic) הוחלפה בדוגמה עומדת של התפתחות מונעת תאונות? אם נהפוך את נקודת המבט הנוכחית שלנו, ניתן להבין מדעית אירועים מופלאים ובלתי סבירים שקודם עולים על ידי אימוץ נקודת מבט תרמודינמית שיווי משקל המבוססת על עבודתו של חתן פרס נובל איליה פריגוגין.

מבוא: ההבנות של האדם מתחילות באופן טבעי מהפשטות ועוברות עם הזמן למורכבות יותר. אבל מה פשוט, מה מורכב, מה זמן, איך ולמה יש שינוי? אינטגרציה של פיזיקה וביולוגיה מתרחשת לאחר שקילת מושגים אלה מנקודת מבטם של תרמודינמיקה שיווי משקל כפי שפותחה על ידי חתן פרס נובל איליה פריגוגין. עבודתו של פריגוגין מהווה בסיס חלופי להבנת פיזיקה וחיים. בספרו האחרון, סוף הוודאות 1, הוא מאמץ באופן מלא את עבודתו הקודמת (מלהיות להיות 2) ומגיע למסקנה שלאנרגיה זורמת יכולת ארגון יצירתית התואמת לחלוטין את החוק השני של התרמודינמיקה, כפי שהרחיב פריגוגין למערכות פתוחות. . ניתן להרחיב את נקודת המבט שלו גם למערכות חיים, וליצור את "פיזיקה של החיים" 3,הבסיס הפיזי לפרספקטיבה של ביולוגית מערכות.

זוהי פרדיגמה מבוססת שההעברה הגנטית של מידע מתרחשת באמצעות תעתיק של DNA ל- RNA ואחריו תרגום של RNA לחלבונים, ואז משתלבים בקונצרט החיים של פעילויות אנזימטיות המווסתות באופן הומאוסטטי. השערה מקובלת בקהילה המדעית היא שהחיים והאבולוציה הם תוצאה של הצטברות של אירועים מקריים בלתי סבירים שנשמרו "באורח פלא" על ידי האבולוציה. קו חשיבה זה הוא תוצאה טבעית של פיזיקה יסודית קלאסית המבוססת על פורמליזם לוגי לוגי של שיווי משקל נצחי. הרחבה הגיונית של נקודת מבט זו מובילה למסקנה שהזמן הפיך. עם זאת, הופעתו של בלתי הפיך מתרחשת באופן מוטה בזמן, בכל רגע, אך מסיבות לא ידועות.לפיכך יש פער בין מסקנות אלה לבין חוויות היומיום של אורגניזמים חיים. אנו מונחים על ידי חץ הזמן מלידה ועד מוות. סטטיסטיקה אקראית אינה יכולה להסביר את החיים; זה בלתי סביר מכדי להתקיים.

עבודתו של פריגוגין מסבירה כיצד אנרגיה זורמת יכולה לארגן חומר באופן טבעי וליצור מבנים תלויי זרימה שמתייצבים תרמודינמית על ידי ייצור אנטרופיה מספיק. התפתחות מורכבות ממחשבה מכוונת זו מהווה בסיס פיזי להופעת החיים והאבולוציה, המונעת על ידי כוח היצירה של הטבע. יצירתיות, שניתן לחשוב עליה כפתרונות של מורכבות מערכתית המשפילים את הפוטנציאל, מתעוררת כאשר רחוק ממערכות שיווי המשקל נדחקות לנקודה קריטית תלויה בזרימה, ובאותה עת המערכת עשויה לעבור באופן ספונטני שינוי מרחב בשלב שיווי המשקל לשינוי גבוה יותר. רמת הארגון המרחבי והזמני (אנטרופיה שלילית), או שהיא עלולה לקרוס לרמה נמוכה יותר של ארגון שעשויה להיות תלויה בזרימה או לא.

מהו פרקטל ומהו פרקטל דינמי? מערכת (אוסף של מולקולות) היא נצחית כאשר היא נמצאת בשיווי משקל מכיוון שאנטרופיה (הפרעה) היא באנרגיה מקסימאלית וחופשית (היכולת לעשות הכל) היא במינימום. לפיכך, הכל אקראי לחלוטין ונטול מידע שימושי (אנטרופיה שלילית). אין שינוי ולכן אין דרך לבטא את הזמן. לעומת זאת, רשת של תגובות אנאורגניות, תלויות זרימה מקומיות, האינטראקציה, האכלה והזנה זו על ידי זו יכולה בסופו של דבר להוביל לשינוי בשלב שיווי המשקל הרחוק המכונה חיים.

תנאים סביבתיים, מהתת-תאית ועד הפלנטרית, יוצרים מבנים תלויי-זרימה המושפעים מהיצירה שלהם, וכך נוצרים מה שמכונה פרקטל דינמי. כתוצאה מכך, נוף מורכב של לחצים סלקטיביים מתפתחים שומר על יכולת הומאוסטטית מתמשכת עם יכולת הסתגלות דינמית מתמדת. האבולוציה של כל המערכות המורכבות, על פני כל סולמות הזמן והמרחב, מונעת על ידי זרם פוטנציאל האנרגיה העודף. זרימת מערכות החיים נשמרת על ידי מניעת נזקים תאיים מתאימים (נוגדי חמצון) ומיחזור (אוטופגיה) הנמצאים במשחק מתמיד בכדי להתגבר על חיכוך החיים, כלומר עודף אנטרופיה מקדמת רדיקלים חופשיים. החיים והאבולוציה חייבים להתרחש מכיוון שהם מונעים על ידי זרם האנרגיה.מסקנות ביולוגיות כאלה העולות מהתיאוריות החדשות של התרמודינמיקה שיווי המשקל מטלטלות את יסודות האמיתות המקובלות שלנו באופן כללי תוך מתן כיוון לעתיד.

נראה כי הממסד המדעי לא הצליח להבין את ההשלכות הגנטיות של המאפיין הבסיסי ביותר של החיים, יכולת ההסתגלות. נכון לעכשיו, היסודות הפיזיים של החיים מוטבעים באופן אירוני בפרספקטיבה מתה, מבוססת שיווי משקל, של סטטיסטיקה אקראית. עם זאת, היכולת של אלקטרונים זורמים ליצור התפלגויות מולקולריות בלתי אפשריות מהבחינה הסטטיסטית, כמו אלה שנראו בתגובת בלוסוב – ז'בוטינסקי 4, מעידה על הקבלה ברורה לתהליכי החמצון המטבולי של מערכות חיות. הם יכולים להסביר את הופעתם ואת התפתחותם של החיים, כמו גם את כל גילויי התודעה האנושית ואת כל המבנים החברתיים שלנו (פיננסיים, פוליטיים, דתיים וכו '),לפיכך יש לפתח וליישם נקודת מבט מתקדמת יותר של מקומה של האנושות במערך הכימיה של האבולוציה לצורך הרמוניה טבעית.

על מנת שאנרגיה זורמת תשמור על הרמה הגבוהה של יכולת ההסתגלות של מערכות החיים, כפי שמודגמות כיום בצורה הטובה ביותר על ידי בני האדם, יש צורך במנגנוני משוב מתוחכמים שיכולים לפקח על האיזון בין הצטברות אנטרופיה שלילית לבין ייצור אנטרופיה. האנטרופיה המיוצאת על ידי מערכת תלויה בזרימה חייבת להיות גדולה יותר מהאנטרופיה השלילית שנשמרת על מנת שהמערכת תישאר יציבה. האם יש מאפיין משותף שניתן לפקח עליו כדי לשמור על הומאוסטזיס? אם כן, מה טיבו ומהם הביטויים הביולוגיים שבאמצעותם מושגת הסתגלות הומאוסטטית?

התשובה לשאלות אלו תשלב שינויים ביוכימיים הנגרמים על ידי רדיקלים חופשיים (הומאוסטטיים ו / או מזיקים) עם האמת הפנימית כי באוכלוסייה אנושית הכל מוסדר על ידי פעילות אנדוקנבינואידית 5 מהתעברות ועד מוות. בהגדרה, מחצית מהאוכלוסייה תהיה מעל ומחציתם תהיה מתחת לממוצע לכל פנוטיפ מסוים, למשל, שכחה. כיצד יכול להיות ששכחה קשורה ביכולת ההסתגלות האבולוציונית? ברור שמבחינת ההסתגלות, צריך להיות יתרון כאשר מידע שגוי מוחלף במידע חדש, וכנראה נכון יותר, ככל הנראה. האופי של כל המבנים התלויים בזרימה ישקף תמיד את המקורות שיצרו ויזינו אותם. כתוצאה מכך,הרמוניה של חילופי דברים בין מבנים אלה לסביבתם חייבת להסתגל כל העת כאשר הסביבה מסתגלת ליצירתיות הטבע המתפתחת כל העת. ההשלכות באוכלוסייה הנובעות מהתפלגות השפעות הקנבינואידים על הזיכרון יבואו לידי ביטוי במבנים התלויים בזרימה המהווים את עצמנו ואלה שאנו יוצרים ככל שהמורכבות גוברת ויוצרת בפועל זמן (מתאים לחברה).

זיכרון הוא למעשה נכס בסיסי למערכות החיים מכיוון שהוא מאפשר התנהגות מגיבה שאינה אקראית. ככל שמורכבות האורגניזמים גוברת, ההשלכות של הזיכרון מחלחלות להיררכיה של האורגניזם. באופן שטחי, אולי נראה כי יכולת זיכרון גדולה יותר תועיל באופן טבעי. עם זאת, עם מורכבות התודעה האנושית, שכחה הפכה חיונית למיטוב יכולת ההסתגלות. אנשים עם רמות נמוכות יותר של פעילות קנבינואידים, אנדוגניים ונצרכים, יחוו בדרך כלל רמות מתח גבוהות יותר בגלל חוסר יכולתם לשכוח לחצים מהעבר. פנוטיפ זה הופך ללולאת משוב חיובית מכיוון שבאותה עת אנשים אלה סובלים לעיתים קרובות מחוסר יכולת להתמודד עם לחץ הנוכחי עקב פעילויות אנדוקנבינואידים נמוכות יותר. כתוצאה מכך,שינויים אפיגנטיים ממסדים את ההתנהגות. כפי שיוסבר להלן, מטבוליזם לאפיגנטיקה לגנטיקה הוא הנושא המרכזי המוצג.

לאנשים עם רמות גבוהות מהממוצע של פעילות קנבינואידים, לכל פנוטיפ הנבדק, יהיו מאפיינים שונים מאלה עם רמות נמוכות יותר. ללא פעילות מספקת של קנבינואידים, אדם בדרך כלל יבלה יותר מזמנו המודע במבט לאחור מכיוון שהעבר מייצג ידוע, גם אם ידוע זה אינו נעים. זה בטוח כי שום דבר אינו חדש ואין צורך בהתאמה. אנשים כאלה יכולים להיקרא אנשים שמסתכלים אחורה (BLP). ככל שאנשים כאלה לחוצים יותר, כך גדלה נטייתם לנסות לשלוט בעתיד על סמך לחצים דומיננטיים נשכחים ובלתי נשכחים של העבר. לעומת זאת, אנשים צופים פני עתיד (FLPs) נוטים יותר לאמץ את הלא נודע מכיוון שהם אופטימיים יותר ושוכחים ביתר קלות את לחצי העבר.ה- FLP האופטימי עשוי להיות נוטה לקחת יותר סיכונים מאשר ה- BLP הפסימית. אנשים עם פנוטיפ FLP נוטים יותר להתנסות בלא נודע ואולי אפילו להעז לנסות קנאביס. תפיסה פשוטה זו מבטלת כל כך הרבה מחקרים אפידמיולוגיים המניחים התפלגות אקראית לכל מאפיין שנבדק. לדוגמא, מחקרים כאלה מניחים כי יש סבירות שווה לשימוש בקנאביס בקרב אנשים חולים לעומת אנשים בריאים, בין הסובלים מכאבים לאלו שאינם סובלים מכאב - כמה טיפשי!תפיסה פשוטה זו מבטלת כל כך הרבה מחקרים אפידמיולוגיים המניחים התפלגות אקראית לכל מאפיין שנבדק. לדוגמא, מחקרים כאלה מניחים כי יש סבירות שווה לשימוש בקנאביס בקרב אנשים חולים לעומת אנשים בריאים, בין הסובלים מכאבים לאלו שאינם סובלים מכאב - כמה טיפשי!תפיסה פשוטה זו מבטלת כל כך הרבה מחקרים אפידמיולוגיים המניחים התפלגות אקראית לכל מאפיין שנבדק. לדוגמא, מחקרים כאלה מניחים כי יש סבירות שווה לשימוש בקנאביס בקרב אנשים חולים לעומת אנשים בריאים, בין הסובלים מכאבים לאלו שאינם סובלים מכאב - כמה טיפשי!

מכיוון שזה בלב כל כך הרבה התנהגות, חשוב שתהיה לנו הגדרה מציאותית של "מתח". לחץ הוא כל שינוי אליו מערכת הומאוסטטית תלויה בזרימה חייבת להסתגל, לטוב ולרע, להישרדות מערכתית. הומאוסטזיס תמיד דורש התאמות שוטפות של הזרימה. כמו בכל פרט, באופן דינמי דמוי פרקטל, התודעה הקולקטיבית של אוכלוסייה מוסדרת באופן מהותי על ידי האיזון בין פעילויות BLP ו- FLP. הרפיה היא תהליך ביולוגי רב מימדי שמקלים על ידי קנבינואידים בגלל יכולתם ההומאוסטטית בכל מקום לווסת את הפעילות של הרדיקלים החופשיים. קנבינואידים הם אדפטוגנים 6, וללא פעילות מספקת של קנבינואידים אדם מטבע הדברים חושש יותר מהלא ידועים המהותיים בעתיד 7.אנשים כאלה מונעים לשלוט בעתיד על ידי הישארות בעבר. האופי השמרני שלהם מתגלה ובכך מספק רציונל ביולוגי ופילוסופי להיווצרות אגרגטים פוליטיים ודתיים של הוגים בעלי דעות דומות בניסיון להשיג יציבות חברתית.

עם זאת, יש לאזן את היציבות החברתית עם ההתקדמות מכיוון שהכל תמיד משתנה. השאלה, אם כן, היא כיצד ניתן לבצע אופטימיזציה הטובה ביותר לעתיד מוצלח? 8 נקודת מוצא טבעית תהיה הבנת אופי הבריאה שלנו כדי שנוכל להיות הרמוניים יותר וסינרגטיים איתה, והבנת הפיזיקה והביטויים הביולוגיים של אנרגיה זורמת נראית כנדרשת מבחינה לוגית. עם זרימה מספקת ומורכבות מתפתחת, ייערכו סידורים מחדש לא לינאריים כפי שהיו בעבר. מנקודת המבט של המוח האנושי המתפתח, למה אנו יכולים לצפות ממערכת כזו? היסודות הפיזיים של מערכות ביולוגיות מתפתחות ידהדו לאורך מורכבותה המתפתחת של מערכת דינמית. מערכות חברתיות 9, כולל חינוך, פוליטיקה, פיננסים,ויחסי גומלין בינלאומיים יתארגנו באופן ספונטני עם התפתחות המוח האנושי במקביל, כפי שהיה תמיד, עם הגברת הפעילות הקנבינואידית. Canna sapiens יגיחו מ- Homo sapiens כטבע גבוה יותר והרסני פחות מנורמל.

כיצד יכול שילוב של חשיבה תרמודינמית בשיווי משקל להשפיע על הבנתנו את החיים ואת האבולוציה? כאמור לעיל, זוהי פרדיגמה מבוססת שההעברה הגנטית של המידע מתרחשת מ- DNA ל- RNA לחלבונים, המשולבים בקונצרט החיים של פעילויות אנזימטיות המווסתות בהומאוסטטי. השערה מקובלת בקהילה המדעית היא שהחיים הם תוצאה של הצטברות של אירועים מקריים בלתי סבירים שנשמרו באורח פלא על ידי האבולוציה. קו חשיבה זה הוא תוצאה טבעית של פיזיקה יסודית המבוססת על פורמליזם לוגי לוגי של שיווי משקל נצחי (אנטרופיה מקסימאלית, מינימום אנרגיה חופשית). ההרחבה ההגיונית של חשיבה כזו מובילה למסקנה שהזמן הפיך.לפיכך הופעתה של בלתי הפיכות בעולמנו היומיומי 8 המתרחשת באופן מוטה בזמן אינה מתאימה לפרדיגמה הקבועה, ולכן קיים פער מהותי בין הבנה קלאסית של הפיזיקה הניוטונית לבין החוויות היומיומיות של אורגניזמים חיים המונחים. לפי חץ הזמן. סטטיסטיקה אקראית ובלתי תלויה בזמן אינה יכולה להסביר את החיים מכיוון שהחיים בלתי סבירים מכדי להתקיים.

לפני שניתן לפתח ולבחון מושגים ביולוגיים חדשים, יש לשקול מחדש את התשתית הפיזית של החיים. עבודתו של פריגוגין כפי שתוארה קודם לכן מספקת בסיס חדשני שניתן לפתח להבנה סינרגיסטית של פיזיקה וחיים כאחד. באופן מפתיע נראה כי הממסד המדעי לא הצליח להבין את ההשלכות הגנטיות של המאפיין הבסיסי ביותר של החיים, יכולת ההסתגלות. נכון לעכשיו, היסודות הפיזיים של החיים מוטבעים באופן אירוני בפרספקטיבה מתה ושיווי משקל של סטטיסטיקה אקראית. היכולת של אלקטרונים זורמים ליצור התפלגות מולקולרית בלתי אפשרית סטטיסטית, כמו זו שנראתה בתגובת בלוסוב – ז'בוטינסקי 4, מספקת הקבלה ברורה לתהליכי החמצון המטבולי של מערכות החיים.

החיים והאבולוציה מונעים מכוח היצירה הטבוע בטבע. יצירתיות, שיכולה להיחשב כפתרונות של מורכבות מערכתית המשפילים את הפוטנציאל, מתעוררת כאשר רחוק ממערכות שיווי המשקל נדחקות לנקודה קריטית תלויה בזרימה בה המערכת עוברת באופן ספונטני שינוי בשלב שיווי המשקל לרמה גבוהה יותר של ארגון במרחב הזמן ( וכתוצאה מכך אנטרופיה שלילית). מבחינה מושגית, רשת של תגובות זרימה מקומיות, אורגניות, תלויות זרימה, האינטראקציה, האכלה והזנה זו על ידי זו יכולה בסופו של דבר להעביר מערכת במרחק מספיק משווי המשקל, עד שמתרחש שינוי החיים בשלב השוויון, וחוזר על עצמו לאורך כל התפתחות המינים. .

תנאים סביבתיים, מהתת-תאית והפלנטרית, יוצרים מבנים תלויי-זרימה המושפעים בתורם מהאינטראקציות המערכתיות הנובעות מיצירתם שלהם (במילים אחרות, הם יוצרים פרקטל דינמי). כתוצאה מכך, נוף מורכב של לחצים סלקטיביים מתפתחים שומר על יכולת הומאוסטטית מתמשכת עם יכולת הסתגלות דינמית מתמדת. האבולוציה של כל המערכות, בכל קנה המידה של זמן ומרחב, מונעת על ידי פוטנציאל אנרגיה עודף, וזה נשמר ברמה התאית על ידי מאמצי מניעה מתאימים (נוגדי חמצון) ומיחזור (אוטופאגיה) הנמצאים במעורבות מתמדת להתגבר על התוצאות של חיכוך החיים, רדיקלים חופשיים. החיים והאבולוציה חייבים להתרחש, כפי שמכתיב זרימת האנרגיה, אך הם מעוצבים על ידי רדיקלים חופשיים.לפיכך החלק הבא של כתב היד הזה מציג נקודת מבט מטבולית על התפתחות המינים והסרטן.

מקורות האנרגיה העיקריים של החיים, פחמימות ושומנים, אינם שווים מבחינה תפקודית 10,11. פחמימות מעדיפות להעדיף את מערכת הובלת האלקטרונים היעילה אך המסוכנת המקדמת ותומכת בתפקודים תאיים מובחנים כגון העברת עצבים, כיווץ שרירים וייצור הורמונים. בעיקרו של דבר, ייצור אנרגיה יעיל שמקדם מטבוליזם של פחמימות באמצעות מערכת הובלת האלקטרונים הוא המקבילה הפונקציונלית של כור גרעיני הדולף לעיתים רדיואקטיביות. מערכת הובלת האלקטרונים במיטוכונדריה מספקת אנרגיה יעילה ונקייה בצורה של ATP. עם זאת, מטבוליזם המייצר אנרגיה מיטוכונדריאלית, כמו הכור הגרעיני שמדלף רדיואקטיביות, מייצר רדיקלים חופשיים בתנאים של קלט מיטוכונדריאלי לא הולם 12 או זרימה מוגבלת.כאשר מייצרים עודף רדיקלים חופשיים, תאים בדרך כלל יתחילו לסנתז ליפידים במסלולים מבוססים היטב מכל הגוף לתת-תאית על מנת להפחית עודף ייצור רדיקלים חופשיים שאחרת היה נובע מעודף קטבוליזם של פחמימות. מנקודת מבט אנטרופית, מיחזור תוך-תאי וחברתי משפר את הפעילות הננטרופית, והדיאלוג בין מערכות אלו ברמות שונות מאפשר למצב בריאות להופיע ממערכות החיים ומחברותיהן (באופן מתמטי מושך).גם מיחזור תוך-תאי וגם חברתי משפר את הפעילות הנגנטרופית, והדיאלוג בין מערכות אלה ברמות שונות מאפשר למצב בריאות להגיח ממערכות החיים ומחברותיהן (באופן מתמטי מושך).גם מיחזור תוך-תאי וגם חברתי משפר את הפעילות הנגנטרופית, והדיאלוג בין מערכות אלה ברמות שונות מאפשר למצב בריאות להגיח ממערכות החיים ומחברותיהן (באופן מתמטי מושך).

בחולייתנים, ייצור ATP מונע על ידי תחבורה קולטן 1 (CB1) / אלקטרון, וייצור שלאחר מכן של כל שאר רכיבי הסלולר, מאוזן על ידי מיחזור מונע על ידי CB2 של רכיבים תאיים שנפגעו ברדיקלים חופשיים. בנוסף, מכיוון ששריפת שומנים מקודמת על ידי פעילות CB2 13, הדבר עשוי גם לקדם התרחבות תאי גזע סימטריים תלויי-חמצון כפי שקורה בתאי גזע עובריים 14. לעומת זאת, פעילות CB1 מקדמת בידול תאי גזע המונעים על ידי מערכת הובלת אלקטרונים. הפלסטיות של זרימת האנרגיה במערכות חוליות מודגשת על ידי נוכחות CB1 בקרום המיטוכונדריה 15 ורכיבי מערכת הובלת האלקטרונים בתוך קרום הפלזמה של התאים האנושיים 16. במהותם,מה שאנחנו כמין בוחנים הוא האפשרות שמקור יכולת ההתחדשות האנושית מיושם באמצעות המערכת האנדוקנבינואידית. אנו רק מתחילים את דרכנו מתוך בורות.

התפיסה הבסיסית היא שהישרדותם של החזקים ביותר פירושה הישרדותם של המתאימים ביותר, לא החזקים, המהירים או החכמים ביותר. כתוצאה מכך, הבחירה הראשונית למצב סיסטמי מתרחשת ברמה המטבולית, ולא ברמה הגנטית. חוסר איזון מטבולי מקדם ייצור עודף של רדיקלים חופשיים המוביל לשינויים אפיגנטיים ממוקדים, ואחריו שינויים ממוקדים של הגנים ואזורי השליטה שלהם שאחראים להישרדות. נזק לדנ"א ותיקונו מהווים מקור לשינויים המאפיינים את האבולוציה 17, כולל שכפול גנים, אירועים רקומביננטליים, פולימראזות דנ"א מרושלות העוקפות נזקים, הפעלה רטרו-ויראלית וכו '. נראה כי סביר להניח שהאבולוציה, לרוב, מתרחשת באופן מטבולי. בחירה / בימוי נחוץ, לא אקראי,שינוי גנטי מקודם של רדיקלים חופשיים על ידי בחירת מצבים מטבוליים באופן רב-גני המקדמים את מצב ההישרדות המטבולי. האבולוציה המכוונת מטבולית היא, אפוא, כמעט-למרקית בכך שהיא טוענת כי התאמה לסביבה על ידי אורגניזם יכולה להיות מועברת לצאצאי האורגניזם.

מבחינה סטטיסטית, נקודת המבט שלעיל הגיונית מהותית. דנ"א היא מולקולה מורכבת שספק אם תיווצר באופן אקראי ממרכיביה. איך זה, אם כן, ש- DNA, שעל פי הערכות כ- 50,000,000,000 טונות קיימים על כדור הארץ 18, הפך, ככל הנראה, למולקולה המצליחה ביותר ביקום? את התשובה ניתן למצוא בהצלחה של שיתוף פעולה מולקולרי המונע על ידי הזרמת אנרגיה וייצור אנטרופיה. אנרגיה זורמת המניעה את השינוי האבולוציוני מספק הסבר קל להבנת התפתחות החיים והמינים, ובאופן דומה מספק הסבר לעמידות בתרופות לסרטן ולמגוון הגנטי של הגידולים. יש לקחת בחשבון השלכות בריאותיות מועילות בעלות פוטנציאל, במיוחד ביחס לסרטן.המסגרת המדעית / רפואית הקיימת לא הצליחה ליצור את התוצאות הבריאותיות הרצויות, אך שינוי פרספקטיבה פשוט יוצר מציאות חדשה לחלוטין כאשר בוחנים את הסיבות והטיפולים בסרטן.

הגישה הרחוקה משיווי המשקל להבנת החיים מובילה באופן מהותי לתפקיד המקיף של אנרגיה זורמת ביצירת החיים ובקיומם. דיווחים רבים המגיעים מהתמחויות ביולוגיות שונות מוצאים יותר ויותר פתרונות מטבוליים לבעיות בריאותיות. להלן דוגמה קיצונית המדגימה את התועלת בגישה מטבולית מונעת קנאביס לטיפול בסרטן הנובע מפגמים גנטיים ביכולתו של התא לתקן נזקי DNA מוטגניים הנגרמים על ידי אור אולטרה סגול. המטופל שלמטה סובל מ xeroderma pigmentosum 19, וטיפול אינטנסיבי בקנאביס הביא להיפוך של רבים מהתסמינים הפנוטיפיים של המחלה, כולל חיסול כאב, סיום דיכאון, ריפוי מלנומה, ריפוי סרטן לשון ושפתיים,והחזרת הראייה על ידי הפחתת דלקת סביב העיניים (תקשורת אישית, B. Radisic).

האם יש קשר בין היעדר תיקון כריתה של נוקליאוטידים שנראה ב- xeroderma pigmentosum לבין הפוטנציאל של קנבינואידים לווסת את ייצור הרדיקלים החופשיים ותיקון כריתה בסיסית? חשוב לזכור שכאשר אנו עוסקים במערכות פתוחות אנו מתמקדים בתהליכים דינמיים ולא סטטיים. כתוצאה מכך, ניתן להגביר הפרעות קטנות לשינויים מערכתיים מקרוסקופיים (אפקט הפרפר הידוע). בגוף האדם יש כ- 15 טריליון תאים הסובלים מדי יום לפחות מ- 30,000 נזקי בסיס חמצוני כאשר נזק אחד, בנקודת זמן מסוימת, ובגן הלא נכון עלול להרוג אדם אם הוא מתגבר באמצעות המערכת ליצירת סרטן קטלני. השכל הישר מכתיב שכמות חיים נרחבת 'יש להקדיש את הארגון להגנה על החיים מפני נזקים עודפים של רדיקלים חופשיים והפרעה ארגונית שמטילים רדיקלים חופשיים על הרמוניה ביוכימית תאית. כאשר ארגון תלוי זרימה יורד לנקודה קריטית תרמודינמית, זה מוביל לקריסה מערכתית, הידועה בכינויו אפופטוזיס.

אחת הדוגמאות הדרמטיות ביותר להסתגלות מטבולית בתגובה לנזק פוטנציאלי לרדיקלים חופשיים נראית בשלב S של מחזור התא. מערכת הובלת האלקטרונים מספקת ביעילות את האנרגיה הדרושה לבניית הזרימה הננטרופית של התא במהלך שלב ה- G1 של מחזור התא. ייצור הרדיקלים החופשיים וכתוצאה מכך והנזק שלאחר מכן לכל מרכיבי התאים מהווים חלק מלולאת המשוב ההומאוסטטית המכוונת את התאים לכבות את ייצור הרדיקלים החופשיים העודפים המגיעים ממערכת הובלת האלקטרונים ולהפעיל את התהליך הבטוח, אך היעיל, של הגליקוליזה האירובית. , המכונה אפקט ורבורג 20.  

מה יכולה להיות התוצאה של חילוף החומרים השנוי הזה? תארו לעצמכם אוכלוסיית תאים סרטניים שלכולם מוטציה אחת באותו גן. באוכלוסייה לא מסונכרנת יהיו תאים בודדים בכל שלבי מחזור התא. אותם תאים שלא יכולים להגביר ביעילות חוסר איזון ברדיקלים חופשיים כדי לגרום לאפופטוזיס ישרדו כל תקיפה שנועדה להרוג על ידי מנגנון מוות תאי זה. כתוצאה מכך, לתאים בשלב S תהיה סיכוי גבוה יותר לשרוד מכיוון שנזקים הנגרמים על ידי רדיקלים חופשיים ותיקונם יתמקדו בשכפול ובתעתיקים. תעתיק ממושך באופן חריג של דפוסי חילוף החומרים יוביל באופן טבעי למוטגנזה המקדמת דפוסים מטבוליים מוצלחים. לפיכך, סוגים רבים של סרטן המופעלים על ידי גליקוליזה אירובית נבחרו כנראה מטבולית בתחילה לפני שהם משובצים בגנטיקה.

באופן דומה, גלוטמינוליזה, המונעת על ידי ה- MYC אונקוגן 21, מספק מקור ATP נוסף השומר על המצב המובחן המונע על ידי פחמימות על ידי תמיכה בייצור בינוניים של מחזור קרבס. לעומת זאת, בדומה לגליקוליזה אירובית 22, נראה שפעילות הגלוטמינוליזה 23 ו AMPK אינן בלעדיות זו מזו, ומפרידות בין מסלולים סינתטיים ומובחנים לאחראים למיחזור רכיבים סלולריים שניזוקים מרדיקלים חופשיים. סקירה כללית של אפשרויות מטבוליות מסבירה הן את המקורות והן את אפשרויות הטיפול בסרטן, כמו גם את כל המחלות האחרות. השימוש בכימותרפיה והקרנות 24 פשוט בוחר למצבי חילוף החומרים ששרדו לאחר מכן ממוסדים כגנטיקה. בניגוד להרג שנגרם על ידי כימותרפיה והקרנות,אוטופגיה מעבירה את התא לרמה נמוכה יותר של תקשורת עם סביבתו תוך הקטנת האנטרופיה הפנימית שלו באמצעות מיחזור של הרכיבים הפגועים שהיו האינדיקטורים לצורך למחזר מלכתחילה. כך אוטופגיה יכולה להפוך למנגנון ההישרדות האולטימטיבי של התא 25, וזה טוב כאשר התא שורד ומצטרף מחדש לקהילת התאים כחלק הרמוני במבנה הגדול יותר. DNA הוא תיעוד ההצלחה המטבולית.

ההסתגלות מחייבת שנבחר תחילה מצב ביוכימי ייחודי המתוחזק בדרך כלל על ידי אפיגנטיקה לאחר ההסתגלות המטבולית הראשונית הנובעת מאינספור שינויים שלאחר התרגום. כתוצאה מכך, נזקים עודפים של רדיקלים חופשיים, עקב שמירה והרחבה של חוסר האיזון המטבולי המקורי, מתמקדים בגנים הפעילים בתעתיק 26 המקדמים את ההישרדות. הנזקים עצמם, ניקוזי ה- DNA והאזורים החד-גדיליים שעוברים תיקון יכולים לקדם אירועים רקומביננטיים, שכפול גנים ומוטציות, ומספקים חומר חדש לאבולוציה. לדוגמא, מולקולות דנ"א ו RNA פולימראז תקופות יכולות לייצר מגוון תוצאות חדשות של דנ"א 27 28 29. המשמעות של ארכיטקטורת הדנ"א מודגשת על ידי העובדה שקיימים גם תיקון דנ"א עולמי, כמו גם תיקון צמוד תמלול 30 31.

ההצעה לעיל מערערת בבירור על פרשנויות מודרניות קונבנציונליות לגנטיקה מולקולרית ועל תפקידה בשינוי אבולוציוני. האבולוציה של מינים וסוגי סרטן היא לרוב לא תוצאה של מוטציות שנוצרו באופן אקראי ברמה רחבה של הגנום, אלא במקום זאת מתמקדת בשינוי מוטציה במקום בו הוא נחוץ, בגנים האחראיים להישרדות בכל מצב מטבולי מסוים. הוסף לכך את ההפרעה האינטלקטואלית של מחקרים מאושרים, שלא פורסמו (תקשורת אישית YW Kow, Z Hatahet) שהוכיחו כי שריפת שומנים, תאים חד-ציטיים מסוג HL60 חד-תרופתיים / עמידים בקרינה אינם מבטאים אנזימים לתיקון כריתה בסיסית. לעומת זאת, אנזימי תיקון אלה באים לידי ביטוי בקו תאי ההורה הרגיש לסמים (מלמד וסטאבס, תוצאות שלא פורסמו).

לסיכום, החיים הם נקודת סיום טבעית לאחר מיליארד שנים של מורכבות כימית מונעת אנרגיה המתפתחת במבחנה הנקראת כוכב הלכת כדור הארץ. כעת יש לנו בסיס מדעי מספיק בכדי להבין את אופיו של תהליך זה, כך שניתן יהיה לטפל בצורה הטובה ביותר בבריאות האדם ובבריאות הפלנטרית לצורך הישרדות בריאה. כל אורגניזם חי אינדיבידואלי הוא פשוט חלון מכמות תלוי זרימה בכושר הסתגלות שמתאים את עצמו ככל שמורכבות התגובה הכימית עוברת אל העתיד. יכולת חיבוק מקלה מאפשרת תנועה לעתיד. לעתים קרובות מדי, למרבה הצער, BLPs חסרי קנבינואידים מנהלים כיום את העולם, מונעים מתאוות בצע וכוח, תוצאה טבעית של מדינה פרימיטיבית יותר. בניגוד,קהילת הקנאביס הרפואי האקטיביסטית שמובילה את התעוררות הקנאביס משתמשת בהצלחה בגישות מטבוליות מבוססות קנאביס (בין אם הן יודעות זאת ובין אם לא) כדי לשלוט בסרטן, HIV ומחלות קשורות, דמנציה, דיסליפידמיה, סרקומה של קפוסי, מחלות אוטואימוניות, כאבים, מחלות פיברוטיות. וכן מחלות דלקתיות רבות אחרות הקשורות לגיל המבוססות על חוסר איזון במערכות הגוף.

המושגים פשוטים. ניתן להשיג מצב בריאותי רק עם איזון בין ייצור נזקים ותיקון ומניעה. לראשונה יש לנו הגדרה פשוטה לבריאות, שאותה ניתן למדוד על ידי הרחקת המערכת באופן שיווי משקל באופן בר קיימא. המורכבות של אורגניזם גוברת ככל שהיא מתבגרת הן על ידי הגדלת כמות החומר שלה והן על ידי הגדלת הארגון שלה (אנטרופיה שלילית). הזדקנות ומחלות הקשורות לגיל מקדמות חזרה לשיווי משקל, והמוות הוא רק רחוק משינוי שלב שיווי המשקל לרמה נמוכה יותר של ארגון. זה מעודד לבורות שלנו. ברגע שאדם מגיע לבגרות הם כבר לא מתרחקים משיווי משקל על ידי הגדלת גודלם אלא אם כן, עבור רוב האנשים הם רק הולכים ומשמינים. גוף שמן נמצא רחוק יותר משיווי המשקל. אם נשרף,השומן ישחרר יותר אנרגיה מגוף דק יותר במשקל שווה. מבחינת המורכבות המקדמת את הבריאות, אדם שמן, שאינו כשיר, קרוב יותר לשיווי משקל. שומן בגוף הוא פשוט אינדיקציה לכך שהאורגניזם צרך יותר מדי פחמימות. על מנת לא לשרוף אותם וליצור עודף רדיקלים חופשיים, התאים הופכים פחמימות לשומן. הדיאטות הקטוגניות והפליאו הפופולריות מקדמות מיחזור סלולרי, ועולות בקנה אחד עם ההערכה הגוברת בבסיס המטבולי של כל כך הרבה מצבי מחלה.הדיאטות הקטוגניות והפליאו הפופולריות מקדמות מיחזור סלולרי, ועולות בקנה אחד עם ההערכה הגוברת בבסיס המטבולי של כל כך הרבה מצבי מחלה.הדיאטות הקטוגניות והפליאו הפופולריות מקדמות מיחזור סלולרי, ועולות בקנה אחד עם ההערכה הגוברת בבסיס המטבולי של כל כך הרבה מצבי מחלה.

כדור הארץ כולו עובר כעת שינוי בשלב שיווי משקל המאופיין בתנודות של המשתנים האינטנסיביים של המערכת המתקרבים לאינסוף. מנקודת מבט פיזיקוכימית, מדובר במדידות המתרחשות לפני שינוי שלב שיווי משקל. כיום אנו רואים אינדיקציות תומכות לאפשרות זו ברמה הגלובלית בצורת דפוסי מזג אוויר משתנים, נדידות חדשניות של מינים (כולל בני אדם), הפצות בלתי הולמות של כימיקלים כגון פלסטיק שמרעיל את האוקיאנוסים וחלקיקי הננו שאנו אוכלים ונושמים וכו '. האנרגיה וזרימת המידע הנלווית בעולם המודרני מייצרים מתח עודף ומכאן מגדילים את העומס הרדיקלי החופשי שלנו. הבורות שלנו בנוגע לפיזיקה של החיים גורמת לנו לתמוך בטיפול בתחום העושר במקום בבריאות.

כיום "מדענים אזרחיים" ברחבי העולם משפרים באופן דרמטי את בריאותם באמצעות מגוון תכשירים מבוססי קנאביס המכילים נופים פעילים ביולוגית משתנים מאוד. בדרך כלל אנשים מטפלים בעצמם בבית, לעתים קרובות בהיעדר פיקוח רפואי. מטבולית, כל אדם הוא שונה, אפילו תאומים. על מנת להשתמש בצורה היעילה ביותר בקנאביס, כל מטופל צריך לפתח קשר עם קנאביס כדי שיוכל להתאים את צרכיו למה שיש לזנים שונים להציע. כסנדק הקנאביס הצהיר ד"ר מכולם, "קנאביס הוא אוצר של כימיקלים פעילים תרופתיים." ברחבי העולם,פעילי קנאביס מחנכים אנשים המטפלים בעצמם בהצלחה במחלות ובמצבים שעבורם מערכת הבריאות לא הצליחה לספק פתרונות מספקים בתחום הבריאות האמיתיים. אוטיזם שמקודם על ידי חיסונים, סרטן, תסמונת מטבולית ומחלות אוטואימוניות מקודמים כולם על ידי סביבה רעילה, מזון רעיל ומידע רע שמקדם על ידי הבריאות ועל ידי החברה בכלל. אנשים אלה מכירים בתרופות מזויפות ובמדע מזויף, והם דורשים חופש קנאביס להישרדות.והם דורשים חופש קנאביס להישרדות.והם דורשים חופש קנאביס להישרדות.

יותר ויותר אנשים מכירים בפגיעה שממשלות בורות ומושחתות, בשיתוף עם התעשייה הביו-רפואית, גורמות לאנשים שהם אמורים לעזור להם. יישארו רק אלה שמסתגלים ותומכים בעתיד בריא ומאושר יותר עבור אנשים וכדור הארץ. אם אנו רוצים לשרוד, העתיד צריך להיות כבר לא של כוח, אלא של שיתוף פעולה. כתוצאה מכך, הפעילות המוגברת של הקנבינואידים באוכלוסיית בני האדם תשתלב בסופו של דבר בגנטיקה שתייצב, לפחות באופן זמני, את Canna sapiens.

 הפניות:

1. פריגוגין, I. סוף הוודאות (עיתונות חופשית, 1997).

2. פריגוגין, I. מלהיות להיות: זמן ומורכבות במדעי הפיסיקה (WH Freeman & Co (Sd), 1981).

3. מלמד, מבנים מפיצים של RJ ומקורות החיים. מערכות מורכבות בין העיתונות 601 (2006).

4. פצ'נקין, א 'BP בלוסוב ותגובתו. J Biosci 34, 365-371 (2009).

5. Maccarrone, M. et al. איתות אנדוקנבינואידים בפריפריה: 50 שנה לאחר THC. מגמות פרמקול Sci 36, 277-296 (2015).

6. Kaur, P. et al. משמעות חיסונית של מתאמי צמחים המשמשים באופן קונבנציונאלי כמאפננים במסלולי איתות ביוכימיים ומולקולריים בתהליכים בתיווך תאים פרמקותר ביומד 95, 1815-1829 (2017).

7. שגב, א 'ואח'. תפקידם של האנדוקנבינואידים בהיפוקמפוס ובאמיגדלה בזיכרון רגשי ובפלסטיות. נוירו-פסיכופרמקולוגיה 43, 2017-2027 (2018).

8. פריגוגין, I. האם העתיד ניתן? (חברת ההוצאה לאור העולמית המדעית, 2003).

9. Wascher, CAF, Kulahci, IG, Langley, EJG & Shaw, RC כיצד קוגניציה מעצבת יחסים חברתיים. Philos Trans R Soc Lond B Biol Sci 373, (2018).

10. ניואל, ח"כ ואח '. ההשפעות של כימותרפיה על חילוף החומרים בתאים והכרה חיסונית כתוצאה מכך. חיסונים מבוססי חיסון J, 3 (2004).

11. הארפר, ME ואח '. אפיון של אסטרטגיה מטבולית חדשה המשמשת תאי גידול עמידים לתרופות. FASEB J 16, 1550-1557 (2002).

12. Dubouchaud, H., Walter, L., Rigoulet, M. & Batandier, C. Mitochondrial NADH redox potential משפיע על ייצור מיני חמצן תגובתי של העברת אלקטרונים הפוכה באמצעות מורכבות I. J Bioenerg Biomembr (2018).

13. מורל, ג 'ואח'. הקנבינואיד WIN 55,212-2 מונע בידול נוירואנדוקריני של תאי סרטן הערמונית LNCaP. סרטן הערמונית דיס ערמונית 19, 248-257 (2016).

14. Xie, Z., Jones, A., Deeney, JT, Hur, SK & Bankaitis, VA שגיאות מולדות של חומצה שומנית ארוכת שרשרת β- חמצון קישור תאי גזע עצביים חידוש עצמי לאוטיזם. נציג תאים 14, 991-999 (2016).

15. Hebert-Chatelain, E. et al. שליטה בקנבינואידים בביו-אנרגיות מוחיות: חקר לוקליזציה תת-תאית של קולטן CB1. מול מטאב 3, 495-504 (2014).

16. Lee, H. et al. מינים של חמצן תגובתי תאיים נוצרים על ידי מערכת זרחון חמצונית בקרום הפלזמה. Radic Biol Med 112 בחינם, 504-514 (2017).

17. Fakouri, NB et al. Rev1 תורם לתפקוד מיטוכונדריאלי תקין דרך ציר PARP-NAD + -SIRT1-PGC1α. Sci Rep 7, 12480 (2017).

18. ג'אנג, י 'ואח'. Lysine desuccinylase SIRT5 נקשר לקרדיוליפין ומסדיר את שרשרת הובלת האלקטרונים. J Biol Chem 292, 10239-10249 (2017).

19. de Jager, TL, Cockrell, AE & Du Plessis, SS Ultraviolet Light Induced Generation of מינים של חמצן תגובתי. Adv Exp Med Biol 996, 15-23 (2017).

20. Warburg, O. ההרכב הכימי של פרמנט נשימה. מדע 68, 437-443 (1928).

21. Qu, X. et al. גליקוליזה מונע c-Myc באמצעות דיכוי TXNIP תלוי בציר גלוטמינאז-MondoA בסרטן הערמונית. Biochem Biophys Res Commun (2018).

22. Liu, Y. et al. רזברטרול מעכב את התפשטותו ומשרה את האפופטוזיס בתאי סרטן השחלות באמצעות עיכוב גליקוליזה ומיקוד למסלול איתות AMPK / mTOR. J Cell Biochem 119, 6162-6172 (2018).

23. Sato, M. et al. ספיגה נמוכה של פלואורודאוקסיגלוקוז בטומוגרפיה של פליטת פוזיטרונים / טומוגרפיה ממוחשבת בקרצינומה של תאים שקופים בשחלות עשויה לשקף גלוטמינוליזה של תכונותיה הדומות לתאי גזע. Oncol Rep 37, 1883-1888 (2017).

24. Zhong, J. et al. קרינה גורמת לגליקוליזה אירובית באמצעות מיני חמצן תגובתי. רדיותר אונקול (2013).

25. Steelman, LS et al. מעורבות של Akt ו- mTOR בהתנגדות לתרופות כימותרפיות והורמונליות ותגובה לקרינה בתאי סרטן השד. מחזור תאים 10, 3003-3015 (2011).

26. Owiti, N., Lopez, C., Singh, S., Stephenson, A. & Kim, N. Def1 ו- Dst1 ממלאים תפקידים מובחנים בתיקון נגעי AP באזורים גנומיים שמועתקים מאוד. תיקון DNA (אמסט) 55, 31-39 (2017).

27. Pipathsouk, A., Belotserkovskii, BP & Hanawalt, PC כאשר התעתיק נמשך בהולידיי: צמתים הולידיים כפולים חוסמים תעתיק RNA פולימראז II במבחנה. Biochim Biophys Acta 1860, 282-288 (2017).

28. הואנג, מ 'ואח'. גורם שחבור RNA SART3 מווסת את סינתזת ה- DNA translesion. חומצות גרעין Res 46, 4560-4574 (2018).

29. גרהרדט, ג'יי ואח '. מזלגות שכפול דנ"א תקועים בתהליך החזרת GAA האנדוגני מניעים את התפשטות החזרה בתאי האטקסיה של פרידריך. נציג תאים 16, 1218-1227 (2016).

30. Cleaver, JE מחסור בתיקון משולב מגן מפני מוטגנזה אנושית ומסרטן: הרהורים אישיים במלאת 50 שנה לגילוי ה- Xeroderma pigmentosum. תיקון DNA (אמסט) 58, 21-28 (2017).

31. Chakraborty, A. et al. עכברים Neil2-null צוברים בסיסי DNA מחומצן ברצפים הפעילים בתעתיק של הגנום והם רגישים לדלקת מולדת. J Biol Chem 290, 24636-24648 (2015).

קופירייט 2018


[חזרה למעלה]